برنج فجر


برنج فجر

برنج فجر یکی از اقلام پر بار برنج ایرانی محسوب می شود و بیشتر در شمال کشور کشت و تولید می گردد. برنج فجر گیلان شباهتی به برنج طارم دارد ولی عطر و بوی کمتری نسبت به برنج طارم دارد. با توجه به کیفت این برنج، می توان از آن در تهیه شله زرد، شیر برنج نیز مورد استفاده قرار داد. برنج فجر درجه یک، یکی از برنج های محبوب ایرانی است که به سبب پخت خوب، قد کشیدن و ری کردن عالی آن، بیشتر در ادارات، شرکت ها و رستوران ها استفاده می شود. البته برنج های پر بار اغلب عطری نیستند، ولی برنج فجر این ضعف را تا مقداری پوشش داده و عطر دارد ولی نمی توان آن را در دسته بندی برنج عطری قرار داد.


خرید اینترنتی برنج فجر

از آنجایی که برنج فجرگیلان در مقایسه با قیمت آن حاوی کیفیت بسیار بالایی است و رنگ گوناگونی با دیگر برنج ها دارد، بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای خرید و مصرف باشد. برنج فجر حاوی ری و مزه خوبی است اما عطر کمی دارد. افرادی که می خواهند با قیمت مناسب برنج با کیفیتی را خریداری نمایند، پیشنهاد می شود برنج فجر را انتخاب کنند. برای خرید اینترنتی برنج فجر از فروشگاه اینترنتی اوناتس می توانید عضو سایت شوید و محصولات مورد نیاز خود را ثبت و سفارش دهید.


ویژگی ‌های ظاهری برنج فجر

طول دانه های برنج فجر تا حدودی ریز می باشد و بعد از پخت کمی قد بلندتر می شود. برنج فجر دارای ظاهری خنجر مانند می باشد و همین دلیل سبب متفاوت بودن آن با دیگر انواع برنج ها است. شلتوک برنج به رنگ زرد روشن بوده و دانه های آن سفید رنگ و کمی کدر هستند.


طریقه پخت برنج فجر

برنج فجر یکی از انواع برنج های ایرانی محسوب می شود که باید در زمان پخت آن دقت کافی داشته باشید. پخت این برنج در مقایسه با دیگر برنج های ایرانی ساده تر است ولی اگر اصول اولیه را رعایت نکنید، بعد از پخت برنجی چسبناک و کته خواهد شد. برنج فجر را می توان به شکل آبکش، کته، به صورت ته چین، به صورت قالبی درست کرد.


قیمت برنج فجر |فروش اینترنتی برنج فجر

برنج فجر به سبب عطر و بوی کمتر به نسبت دیگر برنج های ایرانی قیمت پایین تری دارد. از دلایل کلیدی که می تواند در قیمت انواع برنج ایرانی تاثیر گذار باشد، عرضه و تقاضای مشتری است. زمانی که فصل برداشت برنج است تقاضای خرید برنج افزایش می یابد و قیمت کاهش پیدا می کند. کابران می توانند جهت مشاهده و اطلاع دقیق از قیمت برنج فجر ( قیمت برنج فجر گیلان، قیمت برنج فجر عمده، قیمت برنج فجر اعلا) به فروشگاه اینترنتی اوناتس مراجعه کنید.

برنج فجر ارزان قیمت نسبت به رقبا و شباهت ظاهری آن به برنج‌های مرغوب و برنج‌های محلی شمال باعث ایجاد مشکلاتی برای مصرف کنندگان برنج شده است زیرا برخی از تاجران از این شرایط به نفع خود سود برده و برنج فجر را به جای برنج‌های مرغوب  و با قیمت های بالاتر می فروشند.


برای دیدن قیمت انواع برنج ایرانی در سال ۹۹ لینک های پایین مربوط به هرکدام را کلیک کنید:
مقاله های زیر را نیز مطالعه نمایید:

5 خواص برنج ایرانی | خاصیت‎‌های برنج که از آن بی‎خبرید
۶ ترفند سرآشپزها برای پخت برنج یکدست مجلسی
برنج قهوه ای چیست؟ از خواص برنج قهوه ای چه می دانید؟
تاثیر مصرف روزانه برنج بر سلامتی

اگر عمده فروش ، تامین کننده، تولید کننده یا صادر کننده هستید

همین حالا محصولات خود را در "عمده بازار" به صورت رایگان ثبت نام کنید.

ثبت نام