برنج نیم دانه


برنج نیم دانه چیست؟

مطمئنا تا حال اسم برنج نیمه دانه به گوشتان رسیده اما اشتباه نکنید این یک برنج خاص نیست در واقع برنج نیمه دانه از هر جنس برنجی می تواند باشد .

هر برنجی که در طی فرایند سفید کردن ( جدا کردن پوست از دانه برنج )دچار شکستگی شود نیم دانه می گویند. به این صورت است که برنج هارو برای جدا کردن پوست وارد دستگاه می کنند دانه هایی که مقاومتشان کمتر است در حین جدا شدن پوست نرم می شوند و به چند قسمت تقسیم می شوند این دانه های خرد شده را با الک از برنج کامل جدا کرده و به عنوان برنج نیم دانه می فروشند برنج نیم دانه از لحاظ طعم و مزه فرقی با برنج اصلی ندارد  و فقط شکسته شده برنج اصلی و دارای ظاهری کوچکتر است برنج نیم دانه جزء اقلام پر محصول محسوب شده و به دلیل شکل ظاهری اش قیمتی به کمتر از نوع برنج اصلی خود دارد.


خواص و ویژگی برنج نیم دانه

 همانطور که در بالا اشاره شد فرق نیم دانه با برنج اصلی فقط در کوچک تر بودنش است و این موضوع فقط در ظاهر برنج پخته شده تاثیر میگذارد نه در ارزش غذایی آن و همچنین مواد و ویتامین ها و املاح تشکیل دهنده برنج نیم دانه هیچ تفاوتی با برنج معمولی ندارد.


انواع برنج نیم دانه

  • برنج نیم دانه درشت

برنج نیم دانه درشت به دانه هایی گفته می شود که به دو قسمت یا یک سوم تقسیم شده اند و تقریبا دانه های درشتی هستند و آن را با نام سرلاشه،لاشه و دونیم می گویند نیم دانه سرلاشه را مانند برنج اصلی روزانه مصرف می کنند.


  • برنج نیم دانه متوسط

برنج نیم دانه متوسط از نصف دانه کامل بدست می آید یا نهایتا یک سوم دانه کامل است موارد مصرف برنج نیم دانه متوسط در تهیه شله زرد و آش است.


  • برنج نیم دانه ریز

برنج نیم دانه ریز معمولا یک چهارم دانه کامل است که برای خوراک طیور از آن استفاده می شود نیم دانه ریز را معمولا ارد می کنند و در پخت شیرینی از آن استفاده می شود.


موارد مصرف برنج نیم دانه

از برنج نیمه دانه های ریز می توان برای پخت شله زرد، سوپ برنج ، شیربرنج وآش برنج و از نیم دانه های درشت میتوان در پخت برنج کته استفاده کرد.


قیمت برنج نیم دانه

قیمت برنج نیم دانه بستگی به میزان ریز بودنش و هم بستگی به نوع برنج آن دارد اما درکل قیمت برنج نیم دانه از برنج کامل پایینتر است.


فروش عمده برنج نیم دانه اوناتس

فروشگاه مواد غذایی اوناتس با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه فروش انواع خواروبار و برنج ( برنج هاشمی درجه یک ،برنج طارم محلی،برنج دودی،برنج دم سیاه و....) اینبار با فروش عمده برنج نیم دانه در خدمت شما هموطنان می بشد جدا از آن می تواند برنج نیم دانه را بصورت کیلویی در بسته بندی های مختلف نیز از فروشگاه اینترنتی اوناتس خریداری نمایید. جهت مشاوره خرید با شماره زیر در تماس باشید.

تلفن تماس : 09127185245


برای دیدن قیمت انواع برنج ایرانی سال ۹۹ لینک های پایین مربوط به هرکدام را کلیک کنید:


اگر عمده فروش ، تامین کننده، تولید کننده یا صادر کننده هستید

همین حالا محصولات خود را در "عمده بازار" به صورت رایگان ثبت نام کنید.

ثبت نام