10 میوه خشک برای لاغری و کاهش وزن

10 میوه خشک برای لاغری و کاهش وزن

برای کاهش وزن و لاغری نیاز به کنترل وزن و داشتن رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی منظم است. یکی از روش های لاغری خوردن غذاهایی که شکم را در مدت زمان طولانی سیر نگه می دارند، می تواند باشد. یکی از چیزهایی که در مدت زمان طولانی شما را سیر نگه می دارند، مصرف میوه خشک است. از آنجایی که میوه خشک در فرآیندی درست می شود که درصد بسیاری از آب موجود در میوه گرفته می شود، این فرآیند باقی میوه ها را سالم نگه می دارد.
ادمین اصلی
1399/02/24

10 میوه خشک برای لاغری و کاهش وزن

لاغری و کاهش وزن با آجیل و خشکبار اوناتس : برای لاغری و کاهش وزن و لاغری نیاز به کنترل وزن و داشتن رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی منظم است. یکی از روش های لاغری خوردن غذاهایی که شکم را در مدت زمان طولانی سیر نگه می دارند، می تواند باشد. یکی از چیزهایی که در مدت زمان طولانی شما را سیر نگه می دارند، مصرف میوه خشک است. از آنجایی که میوه خشک در فرآیندی درست می شود که درصد بسیاری از آب موجود در میوه گرفته می شود، این فرآیند باقی میوه ها را سالم نگه می دارد.

 بنابراین الباقی میوه های خشک از لحاظ مواد مغذی دارای ارزش بالایی هستند و می توان به همان شکل طعم عالی داشته باشند. متخصصان تغذیه بر این باور هستند که میوه های خشک شده، تا زمانی که به شکل متعادل مورد استفاده قرار گیرند انتخابی مغذی و مناسب محسوب می شود. خوردن میوه های خشک با رژیم سالم موجب  لاغری و کاهش وزن می شود.


بادام 

یکی از میان وعده های کم کالری که هر صد گرم آن حدودی 567 کیلو کالری می تواند داشته باشد، بادام است. بادام یکی از آجیل های بسیار مغذی است، مخصوصا به صورت متعادل در طول روز مصرف کنید. از آنجایی که بادام ها دارای آنتی اکسیدان زیادی هستند و چربی های تک رشته ای اشباع و پروتئین را دارا هستند به لاغری و کاهش وزن می تواند کمک بسیاری کنند. علاوه بر آن بادام کلسترول بدن را در بدن کاهش می دهد و پوست را سالم و درخشان نگه می دارد چرا که حاوی زیادی ویتامین E است. مصرف بادام به صورت روزانه بین 20 الی 30 گرم بادام برای بهره مندی از منافع سلامتی کافی است.


گردو 

یکی ازمقوی ترین مواد غذایی گردو محسوب می شود. از آنجایی که گردو حاوی کالری زیادی می باشد ولی مصرف آن موجب افزایش سوخت و ساز بدن می گردد. در این صورت کالری های موجود در مواد غذایی خود را طول روز کاهش دهید زیرا گردو همه انرژی مورد نیاز بدن شما را تامین می کند و به سادگی می تواند سبب لاغری و کاهش وزن شما گردد. مصرف روزانه گردو موجب می شود که 2 گرم فیبر، 4 گرم پروتئین و 2.5 گرم اسید چرب امگا 3 به بدن می رساند. گردوها دارای چربی های چند رشته ای غیر اشباع بسیاری هستند و  خطر مبتلا به بیماری های عروقی و قلبی را کاهش می دهد و قلب را سالم نگه می دارد.


پسته 

یکی از میان وعده های بسیار مقوی که باید حتما آن را در وعده روزانه خود قرار دهید، پسته است. پسته ها دارای کالری نسبتا کمی می باشند و منع غنی از فیبر رژیمی محسوب می شوند که می تواند فرد را در مدت زمان زیادی سیر نگه دارد. در این صورت فیبر سیگنال هایی را برای مغز ارسال می کنند تا از میل شدید به غذا اجتناب کنند و موجب می شود که بیش از حد غذا نخورند. پسته دارای مقداری بسیار زیادی آهن، پروتئین، منیزیم، ویتامین ها، چربی ها و دیگر مواد مغذی می باشند.


خرما 

خرما دارای کالری کمی می باشد با مصرف خرما می توانید احساس سیری کنید و از زیاده روی در خوردن غذاها جلوگیری نمایید. از آنجایی که خرما دارای ویتامین B5 می باشد می تواند استقامت بدنی را افزایش دهد.


فندق 

فندوق دارای 628 کالری در صد گرم می باشد و به عنوان یک مواد غذایی برای لاغری و کاهش وزن در نظر گرفته می شود. فندوق دارای فیبر رژیمی و چربی سالم می باشد و احساس سیری در فرد ایجاد می کند و مصرف 30 گرم فندوق شما را سیر نگه می دارد.


زردآلوی خشک شده 

یکی از میوه های خشک که کالری کمی دارد، زردآلوی خشک شده می باشد و به عنوان یک میان وعده کم چرب در نظر گرفته می شود. مصرف زردآلوی خشک می تواند شما را تا 5 ساعت سیر نگه دارد. زردآلو خشک یکی از خوراکی های کم کالری محسوب می باشد که دارای کلیسم، منیزیم و پتاسیم می باشد.


آلو 

آلوهای خشک دارای کالری کمی می باشند و طعم و مزه بی نطیری دارند و همچنین می تواند به لاغری و کاهش وزن کمک بسیاری کنند و هضم و گوارش را بهبود می بخشند، چرا که دارای فیبر رژیمی بالایی هستند. فیبرهای موجود در آلوهای خشک به بدن کمک می کنند که از شر مواد پسماند بدن و سموم آسوده شوند و سالم تر بمانند.


کشمش 

یکی از میوه های خشک که دارای کالری کم و به عنوان یک میان وعده فوق العاده برای لاغری و کاهش وزن کشمش می باشد.


بادام زمینی 

بادام زمینی به سبب پروتئین زیادی که در آن موجود هست برای کاهش وزن گزینه مناسبی می باشد.


بادام هندی 

بادام هندی به دلیل این که دارای فیبر رژیمی و پروتئین بالایی می باشد و فرد را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد، گزینه مناسبی برای لاغری و کاهش وزن می باشد.


خرید آجیل و خشکبار در فروشگاه اینترنتی اوناتس

شما هموطنان عزیز می توانید با کمترین قیمت محصولات آجیل و خشکبار خود را تنها با یک کلیک انتخاب کنید.
برچسب ها: خشکبار آجیل و خشکبار

نظرات


***توجه***

مطالب و محتوای این سایت از سایت های خارجی ترجمه شده است و برای بیماران توصیه می شود قبل از بکار بردن دستورالعمل های این سایت با پزشک خود مشورت کنند.