75,000  تومان
100,000  تومان
50,000  تومان
123,200 تومان
110,000  تومان
80,000  تومان
125,000  تومان
321,900 تومان
290,000  تومان
64,800 تومان
60,000  تومان
256,500 تومان
225,000  تومان
210,600 تومان
195,000  تومان

میوه خشک

میوه خشک ، از خشک کردن انواع میوه ها به روش سنتی و طبیعی و یا مصنوعی  بدست می آید . میوه خشک تقریبا تمامی خواص و مواد مغذی میوه طبیعی و تازه را دارد و می تواند به عنوان میان وعده مصرف شود.

میوه خشک به علت حجم کم و ماندگاری بالا بازار مصرف خوبی را در میان عموم دارد، علاوه بر آن به خاطر همین ویژگی ها انواع میوه خشک از ایران به کشورهای خارجی صادر می شود.

انواع روش خشک کردن میوه

روش طبیعی

روش طبیعی همان روش سنتی می باشد ،گذاشتن میوه در معرض نور خورشید و تبخیر شدن آب میوه کل فرآیند خشک شدن را تشکیل می دهد.

روش مصنوعی

در این روش در فرآیند خشک کردن ، از گازها و مایعات برای تسریع در عمل خشک شدن استفاده می شود. به عنوان مثال در خشک کردن انگور و تبدیل آن به کشمش از دی  کربنات پتاسیم و برای تولید کشمش پلویی طلایی از گاز دی اکسید گوگرد استفاده می شود. استفاده از این روش بعضی از خواص طبیعی میوه را معمولا از بین می برد ، در عوض هم خشک شدن میوه سریع انجام می شود و هم رنگ و شکل میوه خشک شده بهتر و تمیزتر می شود.


خواص میوه خشک

آنتی اکسیدان

خاصیت آنتی اکسیدان میوه های تازه در نوع خشک شده آن  هم می باشد، همانطور که می دانید آنتی اکسیدان ها باعث  جلوگیری از تخریب سلولی توسط رادیکاهای آزاد می شوند .

ضد سرطان

تقریبا تمام میوه های خشک خاصیت های ضد سرطانی دارند و آن هم به علت وجود انواع ویتامین ها، پروتئین ها، مواد معدنی و فیبر می باشد. 

بهبود گوارش

به علت وجود فیبر در اکثر میوه های خشک شده ، هضم و گوارش غذا بهتر انجام می شود و باعث روان سازی در گوارش و روده ها می شود.

بهبود بینانی

به علت وجود انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین آ در میوه خشک ، بینایی بهبود می یابد و از کم شدن دید پیشگیری می شود.

بهبود قلب و عرق

میوه خشک همانند میوه اصلی و تازه همه خاصیت های و مواد معدنی مورد نیاز برای کاهش کلسترول بد خون را دارا می باشد، از طرفی مواد مغذی موجود در میوه خشک باعث استحکام رگ های قلبی می شود و از انواع صدمات ناشی از قلب و عروق جلوگیری می کند.

مغز 

در میوه خشک مواد مغذی مورد نیاز مغز به وفور موجود است ، لذا با مصرف این میوه ها نیاز مغز بر طرف می شود.


قیمت میوه خشک

قیمت میوه خشک در بازار معمولا از میوه تر و تازه گرانتر هستند و علت آن هم به علت حجم زیاد میوه خشک در برابر میوه تازه می باشد.