خشکبار

خشکبار به میوه های خشک می گویند که یا به طور طبیعی یا به طور مصنوعی و با کمک دستگاه های صنعتی خشک شده اند.از مزیت های خشکبار ماندگاری طولانی آنها ، حجم کمتر و جابجای راحت تر می باشد. خواص خشکبار  به علت داشتن مواد مغذی خیلی زیاد است و تقریبا تمام این محصولات شامل فیبر و  کربو هیدرات ها می باشند. انواع محصولات خشکبار را به این دلیل خشک می کنند که دیرتر فاسد شوند و در طول سال بتوان آنها را مصرف کرد با وجود اینکه تمام خواص خشکبار هم  باقی بماند. انواع روش خشک کردن محصولات خشکبار بستگی به هر محصول متفاوت است ، بعضی از این محصولات مستقیم زیر آفتاب خورشید گذاشته و به اصطلاح معروف طبیعی خشک می شوند و بعضی از این محصولات توسط دستگاهای خشک کن و با کمک گازها و مایعات مکمل ، خشک می شوند.

لیست انواع خشکبار

انواع خشکبار به جز  پسته ، گردو ، بادام ، تخمه ، بادام هندی و فندق که در گروه آجیل می باشند، به شرح زیر است:

  • انواع کشمش
کشمش ها طی ترکیب فرآیند طبیعی و مصنوعی خشک می شوند و خود شامل انواع کشمش سبز، کشمش پیکامی و کشمش پلویی می باشند
  • انواع میوه خشک 
میوه خشک ها از خشک کردن میوه های تازه بدست می آیند ، مثل موز خشک ، پرتقال خشک ، هلو خشک ، آناناس خشک ، کیوی خشک و ...
  • انواع خرما
خرما ها تقریبا به طور طبیعی خشک می شوند و شامل انواع مختلف خرمای پیام ، خرمای زاهدی ، کبکابی ، مضافتی بم و ... می باشند.
  • انواع توت
انواع توت در دنیا بسیار زیاد است که توت تازه را به علت ماندگاری کم خشک می کنند و به صورت بسته بندی یا فله می فروشند. انواع توت توت سفید ، توت سیاه و ... می باشند.
  • انواع انجیر
انجیر ها را نیز مثل بقیه میوه ها برای ماندگاری بالا خشک می کنند ، در بازار انجیر ها از لحاظ رنگ به دو نوع سفید و سیاه تقسیم می شوند.
  • انواع چیپس میوه

  • آلو ها
آلوهای خشک از پرطرفدارترین انواع محصولات لیست خشکبار می باشند که مهترین آنها آلو بخارا، آلوچه ترش و آلو شوقان می باشد.
  • برگه ها
انواع برگه ها شامل انواع برگه هلو ، برگه زردآلو و قیسی می باشد که از خشک کردن هلوی تازه و زردآلوی تازه بدست می آیند.


خرید خشکبار

این روز ها خرید آنلاین از طریق فروشگاه های اینترنتی زیاد شده است و اگر به دنبال خرید خشکبار هستید، اوناتس بهترین و با کیفیت ترین محصولات خشکبار را به صورت آنلاین ارائه می کند و هدف ما رضایت مشتری ، تحویل به موقع و کیفیت محصول می باشد.  انواع خشکبار ما را در دسته بندی های مختلف با شرح خواص هر محصول می توانید به صورت آنلاین و در سایت فروشگاهی یا اپلیکیشن موبایل  ببینید .

خواص خشکبار

محصولات خشکبار دارای خواص سلامتی زیادی می باشند ، بیشتر آنها از فیبر تشکیل شده اند که برای تنظیم دستگاه گوارش و روده ها خیلی مفید است و به هضم غذا کمک فراوانی می کند. این محصولات نیز از مواد مغذی مثل مواد معدنی ، ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها ، پروتئین ها و چربی اشباع نشده سالم تشکیل شده اند که برای عملکرد بهتر قلب و عروق ، افزایش عملکرد مغز ، تنظیم قند خون ، کاهش فشار خون ، کاهش کلسترول و جلوگیری از بروز انواع سرطان ها خیلی مفید اند.73,700 تومان
67,000  تومان
129,600 تومان
108,000  تومان
121,900 تومان
115,000  تومان
95,000  تومان
95,000  تومان
116,630 تومان
109,000  تومان
48,600 تومان
45,000  تومان
42,000  تومان
119,000  تومان
161,200 تومان
155,000  تومان