مغز گردو نمایش همه

مغز گردو


مغز گردو در بازار معمولا به دو نوع خورشتی و آجیلی تقسیم می شود. مغز گردو خواص و فواید خیلی زیادی برای سلامتی بدن دارد. مقدار آنتی اکسیدان و امگا 3 در مغز گردو به وفور پیدا می شود.

انواع مغز گردو

  • مغز گردوی خورشتی
  • مغز گردوی آجیلی

مواد مغذی گردو

  • آب ، پروتئین ، مواد چربی، مواد نشاسته 
  • منگنز ، مس ، منیزیم ، فسفر ، روی ، آهن ، کلسیم ، سدیم
  • ویتامین های B1 , B2 ، B3 ، B5 ، B6 و E

خواص گردو

گردو سرشار از مواد معدنی ، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها ، پروتئین و ویتامین می باشد . 

گردو خواص زیادی برای بدن دارد که در زیر مواردی ذکر شده است:

قلب

گردو حاوی امگا 3 ، چربی های اشباع نشده و اسید فولیک می باشد که باعث بهبود ضربان قلب و تنظیم گردش خون می شوند. با مصرف گردو میزان کلسترول بد در بدن کم و به میزان کلسترول خوب بدن افزوده می شود. کلسترول بد یکی از عوامل بیماری های قلبی و عروقی می باشد .

سرطان

مصرف روزانه گردو از ایجاد انواع سرطان ها جلوگیری می کند، تحقیقات نشان داده است که مناطقی از دنیا که مصرف گردوی آنها بیشتر از سایر نقاط دیگر است ، سرطان های سینه، کولن و پروستات کمتر مشاهده شده است. وجود امگا 3 ، آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها باعث جلوگیری از سلول های سرطانی می شود.

مغز

تحقیقات نشان داده است که به همان اندازه که شکل یک میوه به قسمتی از بدن شباهت دارد، آن میوه مواد معدنی مورد نیاز آن قسمت از بدن را نیز دارا است. به همین علت به خاطر شباهت مغز گردو به مغز انسان ، مواد مغذی زیادی به خصوص امگا 3 ، ید ، سلنیوم و آنتی اکسیدان ها در گردو وجود دارد که برای سلامت مغز مورد نیاز است. 

دیابت

گردو در پیشگیری از دیابت کمک زیادی می کند، و آن هم به خاطر پروتئین و فیبر زیاد موجود در آن است. زیرا با مصرف گردو سبب می شود که از چاقی که خود علت انواع دیابت است، جلوگیری شود

کاهش وزن

مصرف گردو سبب احساس سیری می شود که این خود از خوردن غذاهای ناسالم به صورت افراطی جلوگیری می کند. بر خلاف عرف که مصرف گردو و سایر آجیل را سبب افزایش وزن می دانند، مصرف این گونه میوه ها به صورت طولانی مدت سبب کاهش وزن می شود . یکی از علت های آن هم به خاطر وجود چربی های اشباع نشده و فیبر موجود در این میوه ها می باشد.


قیمت مغز گردو 

قیمت مغز گردو بستگی به نوع آن ، میزان رنگ سفیدی و درشتی  دارد. در بازار ایران مغز گردوی خورشتی قیمت کمتری نسبت به مغز گردوی آجیلی دارد.

اگر عمده فروش ، تامین کننده، تولید کننده یا صادر کننده هستید

همین حالا محصولات خود را در "عمده بازار" به صورت رایگان ثبت نام کنید.

ثبت نام