پسته فندقی نمایش همه

پسته فندقی نمایش همه

پسته فندقی


خرید اینترنتی پسته فندقی

کشور ایران  تولید کننده انواع پسته هاست و بهترین و متنوع ترین پسته ها را به دنیا صادر می کند،  پسته های ارگانیک باغی دربرخی مناطق خراسان و هم شهرهای کرمان، زرندیه ساوه تولید می شوند و حجم تولید آنها نزدیک به دو هزار تن در سال می باشد انواع پسته در ایران شامل پسته اکبری ، پسته احمد آقایی ،پسته کله قوچی و پسته فندقی می باشد.


مشخصات پسته فندقی | ویژگی های پسته فندقی

پسته فندقی از نظر شکل ظاهری، نسبت به انواع دیگر پسته ها کوچکتر است و به این دلیل به آن پسته فندقی میگویند که ظاهری شبیه به فندق ریزتر از بقیه پسته ها اما کمی بزرگتر از فندق را دارد و چون پسته فندقی کوچکتر بوده مقدار آن در یک کیلو بیشتر از سایر پسته ها می باشد به همین دلیل استفاده از آن در آجیل مقرون به صرفه است 

پسته فندقی یکی از چند نوع پسته تولید شده در ایران است . این نوع پسته اندازه ای کوچک دارد ، در نتیجه تعدا اونس آن زیاد است.اندازه کوچک این پسته و شباهت شکلی آن به فندق ، علت نامگذاری آن می باشد.

شکل این پسته برخلاف دیگر انواع پسته گرد می باشد و تقریبا طول وعرض یکسانی دارد. 

بیشترین تولید این پسته در استان های کرمان( شهرستان های رفسنجان، زرند، کرمان و سیرجان) ، خراسان ها (شهرستان های فیض آباد، کاشمر، سبزوار، مه ولایت)و سمنان (شهرستان دامغان) می باشد. حدود نصف باغات استان کرمان زیر کشت این نوع پسته است. 

نام دیگر این پسته ، اوحدی است و در ایران صادرات این نوع پسته نسبت به انواع دیگر بیشتر است.

مغز این پسته بسیار خوش طعم می باشد لذا در کارگاه های تولیدی شیرینی پزی ، گز و مسقطی از خلال و پودر مغز پسته فندقی استفاده زیادی می شود.

این پسته به دو صورت خندان طبیعی و آب خندان (خندان مصنوعی) صادر می شود. کشورهایی مثل چین که به دنبال محصولات با قیمت پایین تری اند، ترجیح می دهند پسته فندقی را از ایران به صورت آب خندان وارد کنند.

.برداشت پسته فندقی در ‏دهه دوم شهریور ماه می باشد و از این نظر جز ارقام متوسط رس است و همانطور که قبلا گفته شد این پسته بالاترین حجم برای صادرات را به خود اختصاص داده است. 


ارزش غذایی پسته 

پسته حاوی مواد مغذی زیر می باشد

پسته غنی از آهن،پتاسیم، کلسیم ،سدیم،مس و روی می باشد.

پسته منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب ،هیدورکربورها و آنتی اکسیدنت ها است. پسته حاوی مقادیر زیادی ویتامین B6 و مواد معدنی مختلف است.

پسته ویتامین های ضروری مورد نیاز بدن را داراست ،مثل: فولات، ویتامین ث ، کولین ، آ، کا، تیامین، اسید و بتایین 


فواید و خواص دارویی پسته

  • تقویت نیروی جنسی 
  • درمان کم خونی
  • تقویت مغز و ذهن 
  • آرامش بخش قلب و اعصاب
  • باز کردن مجاری کبد
  • تقویت معده 
  • تسکین سرفه
  •  درمان اسهال معمولی و اسهال خونی

.

خواص پسته فندقی

پسته فندقی تمام خواص پسته را دارد ، 


قیمت پسته فندقی اعلا |قیمت پسته فندقی سال99 

قیمت پسته فندقی نسبت به سایر انواع پسته کمتر است ، لذا طرفداران زیادی در داخل برای آجیل  دارد. پسته فندقی به خاطر قیمت مناسبش طرفداران زیادی در کشورهای دیگر نیز دارد.


انواع پسته در مرکز خرید پسته اوناتس


خرید عمده پسته صادراتی  از فروشگاه آجیل و خشکبار اوناتس 

فروشگاه اینترنتی اوناتس مرکز خرید پسته در کلان شهر تهران می باشد که شما می توانید  با تماس به تلفن های ذکر شده در سایت از قیمت پسته در بازار تهران مطلع شوید همچنین می توانید انواع مختلف پسته را هم بصورت جزئی و کیلویی و هم بصورت عمده خریداری نمایید.ارسال محصولات اوناتس به تمام نقاط ایران می باشد و ارسال رایگان در تهران را شامل می شود.

 پسته احمد آقایی عمده - پسته فندقی عمده - پسته کله قوچی عمده - پسته اکبری عمده - فروش عمده پسته تازه با پوست


خرید پسته ارزان در مرکز خرید پسته ایران اوناتس

برای اطلاع از موارد زیر با ما در تماس باشید :

خرید پسته ارزان |قیمت پسته در بازار تهرانقیمت یک کیلو پسته | قیمت پسته کیلویی | فروش عمده پسته در تهران

تلفن تماس : 02188915135 - 09127185245